Çiçeği Burnunda Müşterilerimiz  

4 copy.jpg
Bird_edited.png
Screen Shot 2021-06-18 at 10.19_edited.j

WOL by Şebnem Maier için ne mi yapıyoruz?

Şebnem Maier WOL (Working Out Loud) isimli çember topluluklarının Türkiye'deki lideri. WOL çemberleri 4-6 kişiden oluşan, 12 hafta boyunca haftada bir saat buluşan bir grup. Çemberdeki insanlar birbirlerine ulaşmaya çalıştıkları amaçlara ulaşmalarında destek oluyorlar. Birbirlerini motive ediyorlar.  Şebnem Maier, Binyaprak aracılığıyla yüzlerce genç kadına bu konuda ücretsiz destek vermiş bir insan. Şimdi de bu çemberleri Türkiye'de herkese sürdürülebilir şekilde yayabilmek istiyor. Ve biz kendisine ve ekibine 'Go to Market' (pazara giriş stratejileri) konusunda sistem tasarımı yaklaşımımızı kullanarak destek veriyoruz. İlk adımda hedef kitlesini belirledik. Şimdi de onun için ve onunla beraber bir pazar araştırması yapmaya başladık. Yaratmaya çalıştığı değer konusunu derinlemesine mulakatlar yaparak netleştiriyoruz. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Çağrı Yalkın, Elvin Yalçınkaya, Kutluhan Kutbay ve Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Haziran 2021

Screen Shot 2021-06-06 at 2.01.49 PM.png

Turkishwin için ne mi yapıyoruz?

Sistem tasarımı yaklaşımını kullanarak Turkishwin için ve Turkishwin ile beraber, Turkishwin ve Binyaprak'ın kendi içlerindeki tüm mentorluk süreçlerini -onboarding'den community development'a, formların tasarımından, gamification'a- yeniden tasarlıyoruz. Ve işe Milyon Kadına Mentor projesi ile başladık. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Perihan Aslı Özdal ve Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Mayıs 2021

Bird_edited.png

Yüztak için ne mi yapıyoruz?

Yüztak, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde bulunan takı tasarım  atölyesinde, öğrencilerin savatlı gümüş ürün tasarımı ve işlemesi yaparak cep harçlıklarını çıkarabilmelerini hedefleyen bir sosyal girişim. Biz onlara savatlı gümüş aksesuarlar için ürün geliştirme ve pazar araştırması yapmaları aşamasında yardımcı oluyoruz. 

 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Sadıkcan Dokuzoğlu, Deniz Demircioğlu ve Uğur Uygur.

 

Ne zaman başladık?

Ekim 2020

Bizden Danışmanlık Servisi Almış Olan Müşterilerimiz  

Eski müşterilerimiz demeyi içimize sindiremiyoruz. Bizimle çalışmış olan Sosyal Girişimcilere kapımız her zaman açık. Onlar da zaten arada kapımızı çalmayı eksik etmiyorlar sağolsunlar. 

Mühim Olan İnsanlık ekibi bizimle çal

Moritoys için ne mi yaptık?

Moritoys'un geliştirdiği harika bir abone oyuncak sistemi var. Biz onlara bu sistemin içersine dahil edebilecekleri, iş ortaklıkları kurabilecekleri lokal ve uluslararası firmaları tespit etmelerinde destek olduk. Bu firmalar ile ilk bağlantıları kurduk. Ve yapacakları ilk toplantılarda nasıl bir süreç tasarlanması gerektiğini planlayacaktık ki onlar zaten o işi kendileri hallettiler. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Selen Eski, Doğa Özcan, Gülce Koç, Sevde Akın ve Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Mayıs 2021

Screen Shot 2021-06-06 at 2.51.23 PM.png
Screen Shot 2021-06-06 at 2.52.40 PM.png

Herkes için Psikolojik Destek için ne mi yaptık?

İsterseniz onlar anlatsınlar. Herkes için Psikolojik Destek'ten Merve ve Büşra ile yaptığımız exit mülakatlarını izleyebilirsiniz. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Kutluhan Kutbay, Elvin Yalçınkaya, Çağrı Yalkın, Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Nisan 2021