Önce izin verin biraz kuluçkalar için neler yaptığımızla övünelim.

 

Hem Tuba, hem Uğur İTÜ Çekirdeğin sadık mentorlerinden. Yıllar içinde ikisi toplam 30'un üzerinde girişimciye destek verdiler. 

 

Tuba, hem 2020 yılında, hem de bu yıl EWA (Empowering Women In Agrifood) programında, ayrıca hem 2020 yılında hem de bu yıl Impact Hub İstanbul'un yürüttüğü Social Impact Award programında  mentörlük yaptı ve yapmakta. SIA bitti ama, halen EWA için Oxypome'a destek vermekte.

 

Tuba'nın menteeleri hem 2020'de (EWA'da LmWatt), hem de bu yıl (SIA'da Re-Fil) birincilik ödülü kazandılar. 2020 SIA'da, o zamanki ismiyle 'Sandık', şimdiki ismiyle 'Grannie' Halk oylamasında birinci oldu.

Mentörlük dışında 2020 Mayıs ayından bu yana bir çok harika sosyal girişimciyle uzun dönemli projelerde çalışmış olmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. En sondan başa olmak üzere şimdiye kadar danışmanlık hizmeti verdiğimiz sosyal girişimcileri ve STK'ları aşağıda listelemeye başladık.


Ama bu işe yeni başladık.

4 copy.jpg

Çiçeği Burnunda Müşterilerimiz  

Screen Shot 2021-10-03 at 8.21.14 PM.png

Archincer için ne mi yapıyoruz?

İlk olarak Archincer'in gelir modeli üzerinde çalıştık. Şimdi Archincer Websitesinin UX tasarımı üzerinde çalışmaya başladık. Biz mühimolan'da UX'i sistem düşüncesi ilkelerine göre tasarlarız. UX tasarımında birbiriyle ilintili olduğuna inandığımız üç boyutu (yani fonksiyonel, estetik ve marka kültürü) göz önüne alarak UX'i kurgularız.  Herbir boyutu interaktif imgeler sistemi olarak öngörürüz ve o şekilde tasarlarız.  

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Selin Alkan, Kaan Aydoğan, Gamze Demiröz İlalan ve Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Eylül 2021

Screen Shot 2021-10-03 at 10.00.23 PM.png

Sensenol.org için ne mi yapıyoruz?

"Sen sen ol, ben ben" kadınlara ve LGBTQ komünitesindeki insanlara karşı yapılmakta olan toplumsal, kültürel ve ekonomik ayrımcılıkları, tasarım araçları kullanarak göz önüne sermeyi planlayan bir platform. Biz bu platforma sistem düşüncesi prensiplerini kullanarak komünite tasarlama süreçlerinde ve dijital pazarlama stratejileri konularında destek vermekteyiz.  

Ne zaman başladık?

Ekim 2021

Bizden Danışmanlık Servisi Almış Olan Müşterilerimiz  

Eski müşterilerimiz demeyi içimize sindiremiyoruz. Bizimle çalışmış olan Sosyal Girişimcilere kapımız her zaman açık. Onlar da zaten arada kapımızı çalmayı eksik etmiyorlar sağolsunlar. 

Screen Shot 2021-06-06 at 2.01.49 PM.png

Turkishwin için ne mi yaptık?

Sistem tasarımı yaklaşımını kullanarak Turkishwin için ve Turkishwin ile beraber, Turkishwin ve Binyaprak'ın kendi içlerindeki tüm mentorluk süreçlerini -onboarding'den community development'a, formların tasarımından, gamification'a- yeniden tasarladık. Ve işe Milyon Kadına Mentor projesi ile başladık. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Perihan Aslı Özdal ve Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Mayıs 2021

Mühim Olan İnsanlık ekibi bizimle çal

Moritoys için ne mi yaptık?

Moritoys'un geliştirdiği harika bir abone oyuncak sistemi var. Biz onlara bu sistemin içersine dahil edebilecekleri, iş ortaklıkları kurabilecekleri lokal ve uluslararası firmaları tespit etmelerinde destek olduk. Bu firmalar ile ilk bağlantıları kurduk. Ve yapacakları ilk toplantılarda nasıl bir süreç tasarlanması gerektiğini planlayacaktık ki onlar zaten o işi kendileri hallettiler. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Selen Eski, Doğa Özcan, Gülce Koç, Sevde Akın ve Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Mayıs 2021

Screen Shot 2021-06-06 at 2.51.23 PM.png
Screen Shot 2021-06-06 at 2.52.40 PM.png

Herkes için Psikolojik Destek için ne mi yaptık?

İsterseniz onlar anlatsınlar. Herkes için Psikolojik Destek'ten Merve ve Büşra ile yaptığımız exit mülakatlarını izleyebilirsiniz. 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Kutluhan Kutbay, Elvin Yalçınkaya, Çağrı Yalkın, Tuba Üstüner.

Ne zaman başladık?

Nisan 2021

Bird_edited.png

Yüztak için ne mi yaptık?

Yüztak, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde bulunan takı tasarım  atölyesinde, öğrencilerin savatlı gümüş ürün tasarımı ve işlemesi yaparak cep harçlıklarını çıkarabilmelerini hedefleyen bir sosyal girişim. Biz onlara savatlı gümüş aksesuarlar için ürün geliştirme ve pazar araştırması yapmaları aşamasında yardımcı olduk. 

 

Mühimolan'in ekibinden kimler bu projede çalışıyorlar?

Sadıkcan Dokuzoğlu, Deniz Demircioğlu ve Uğur Uygur.

 

Ne zaman başladık?

Ekim 2020