top of page
Ekipin bası
IMG_8680_edited.png

Merhaba.

Ben Uğur. Uğur Uygur. 

Şikago'da Loyola Üniversitesi'nde Doçentim. Son 11 yıldır üniversitede girişimcilik dersleri veriyorum. Doktoram İllinois Üniversitesi'nden (Urbana-Champaign). Ben doktora öğrencisiyken “girişimcilik çalışmak istiyorum” diyene deli gözüyle bakıyorlardı. Kavga dövüş, hocalarımı ikna ettim. Üniversitedeki ilk girişimcilik tezlerinden birini yazdım. Şimdi okuldaki bölümün adını değiştirip girişimcilik alanını eklediler, o ayrı. 

İki master derecem var: Illinois'ten Strateji ve Bilkent'ten MBA. Mühendislik temelli girişimcilerle iyi anlaşabilmem ise ODTÜ Bilgisayar döneminden kalma.

Merhaba.

Ben Tuba. Tuba Üstüner.

Araştırmacı, danışman, kolaylaştırıcı ve eğitim tasarımcısıyım.

Londra'da ve Colorado'da -son üç yılı doçent olarak-, toplam 13 yıl hocalık yaptım. Ayrıca Oxford Üniversitesi (SBS) dahil olmak üzere birçok üniversitede Executive Education ve MBA seviyelerinde pazarlama stratejileri konularında dersler verdim. 

tuba selfie_edited_edited.png

Bir doktoram (Harvard Business School 2005), iki mastırım var. Bir tanesi sosyoloji konusunda (Urbana-Champaign'den), diğeri de MBA (Texas Tech'ten). ODTÜ'lüyüm. Kolejliyim. Birçok kereler Öğretimde Üstün Başarı Ödülleri aldım. HBR dahil olmak birçok dergide yazılarım çıktı.

Bu arada Uğur yukarda bahsetmemiş ama, kendisi Şikago'da Ignite Lab'ın da kurucularından birisi. Girişimcilik konusunda uzman ama iş övünmeye gelince tık yok.

unnamed%2520(2)_edited_edited_edited.png

Merhaba.

Ben Duygu.  Duygu Demiral 

 

Programcılık, analistlik ve daha sonra da yönetim danışmanlığı yaptım. Butik danışmanlık firmalarından Türkiye nin  ve dünyanın büyük kurumlarına birçok değişik kuruma danışmanlık yaptım. Yolun en başında olanından en kurumsal olanına her aşamada organizasyonun üst düzey yönetimi için çalıştım. 

İş hayatındaki en değerli kazancımın 100'lerce şirket ve 1000'lerce insan tanımış olmak olduğunu düşünüyorum. 

Öğrenimime 50 yaşımda nöro-pazarlama yüksek lisansı yaparak devam ettim. Şimdi Türkiye'de yerleşik ancak yurtdışı bağlantıları güçlü bir impact fonu için venture partner olarak çalışıyorum.

Bence mühim olan paylaşıp çoğalmak ve çoğaltmak. Bu yüzden de muhimolan'da bildiklerimi, networkumu, vizyon ve fırsatları sosyal girişimcilerle ve becerikli ekibimizle paylaşıyorum.  

Merhaba
Ben Gamze. Gamze Demiröz, hatta eş durumundan İlalan
Ankara Koleji, ODTÜ Mimarlık mezunuyum. ODTÜ mimarlık masterim var.  Ayrıca İsveç’te Lund Üniversitesi'nde Mimarlık okudum.  2015’ten beri Atılım Üniversitesi’nde mimarlık bölümünde hoca olarak çalışıyorum. 

İş hayatında iki farklı şirkette başta ofis ve konut olmak üzere sayısız proje ürettim (Gamze İlalan Mimarlık ve EFA İnşaat Proje Danışmanlık), uyguladım. 

Gamze_mühimolan_foto_edited.png

Bu iki şirkete ek olarak 2010-2014’te bir başka girişimle, bir Alman markası olan Nolte Mutfak ve Mobilya’nın Ankara satış ve proje bürosunu kurdum ve yönettim. Bu dönemde tekrar öğrenci oldum ve Boğaziçi Üniversitesi’nin (BÜYEM) “Kadın Girişimci Yönetici Okulu”ndaki programıMimarlık sizi sürekli dünyaya, doğaya, kente, sosyal yaşama müdahaleler yapmaya zorlayan bir meslek. Akıl ve sorumluluk sahibi her mimar da kendini toplumsal, kentsel, ekolojik adalet, sürdürülebilir kalkınma, sosyal girişim ve yenilikçilik konusunda kafa patlatırken buluyor… Tam da bu noktadayken “mühim olan” platformu ile buluştuğum için çok mutluyum!

Muhim Olan - Biz Kimiz - Cagri Yalkin_ed

Merhaba.

Ben Çağrı.  Çağrı Yalkın.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde doçentim.  Kıbrıslıyım, Kadıköy Anadolu Lisesi, sonrasında İTÜ İşletme Mühendisliği mezunuyum. University of Warwick'ten pazarlama doktoram, SUNY'den master'ım var. 17 yıl İngiltere'de yaşadım ve King's College, University of Birmingham gibi okullarda hocalık yaptım.  

 Sosyal girişimciliğin toplumun sağlıklı ilerleyebilmesi için şart olduğunu düşünüyorum.

Merhaba.

Ben Deniz. Deniz Demircioğlu

ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde doktora öğrencisiyim aynı zamanda ODTÜ İşletme Bölümü’nde araştırma görevlisiyim. Lisansım ODTÜ Maden Mühendisliğinden.

 

Araştırma alanlarım ana başlık halinde tüketici kültürü teorisi ve tüketici davranışıdır. ODTÜ İşletme yüksek lisansı eğitimim boyunca enerji verimliliği, sürdürülebilir tüketim ve sanat ürünleri tüketimi konuları üzerinde çalıştım.

Muhim Olan - Biz Kimiz - Deniz Demirciog

Mühimolan ekibiyle kurulduğundan bu yana gönüllü olarak çalışıyorum. Farklı disiplinlerde elde ettiğim birikimlerimin sosyal girişimcilere fayda sağlamasını umuyorum. Bu güzel ekibin bir parçası olduğum için mutluyum.

kutluhan-kutbay-muhim-olan_edited.png

Merhaba.

Ben Kutluhan. Kutluhan Kutbay.

(Dijital Pazarlama - Arama Motoru Optimizasyonu)

ODTÜ İşletme bölümü 2020 mezunuyum. Lisede ve üniversitede bir müzik grubu üyesi olarak insanları etkinliklere davet etmekle başlayan pazarlama ve marka yönetimi serüvenim, dijital pazarlamanın bir trend olmaktan çıkıp en küçük 

işletmelerin, organizasyonların ya da bireylerin bile önem vermesi gereken bir alan olduğu bu yıllarda devam etmekte.

Dijital ortamlar özellikle sosyal girişimlerin seslerini duyurabilmeleri ve daha çok insana ulaşabilmeleri için çok önemli bir konuma yükseldi. Bunun farkındalığı içinde; hayat gayelerimden birinin insanların yaşamlarına anlamlı katkıda bulunabilmek olması, bunu sevdiğim bir alanda ve sevdiğim insanlarla beraber yapmak, ve sosyal girişim kavramının ülkemizde daha da yayılmasını istediğim için ben de "Mühim Olan İnsan" diyerek gönüllüler arasına dahil oldum. 

Muhim Olan - Biz Kimiz - Perihan Asli Oz

Merhaba.

Ben Aslı. Perihan Aslı Özdal.

 

ODTÜ Sosyoloji bölümünde yüksek lisans öğrencisiyim. Lisansım yine ODTÜ’den, İşletme bölümünden.

 

Lisans yıllarımdan itibaren pazarlama, tüketim ile kültür ilişkisi ve karar alma süreçleri ilgimi çeken konular oldu. Bu konulardaki dersler ve stajları, tüketimi şekillendiren toplumsal unsurları daha iyi anlayabilmek için başladığım yüksek lisans takip etti.

Öte yandan Yaren Kooperatif’te çocuklara halk bilimi eğitimi veren ve çocuk kitapları yazan bir ekibin parçasıyım.

Mühim Olan platformuna baş vuran sosyal girişimcilere ve STK'lara danışmanlık veriyorum.

Özellikle yerel veya kadın odaklı sosyal girişimcilerin toplumsal etki yaratma yolculuğunda onlara eşlik etme fikri beni heyecanlandırıyor. İzmirliyim, göçmenim, Anadoluluyum. Uzun dost sohbetlerinin ve şefkatin gücüne inanıyorum. Bir ENFJ’yim.

IMG_2573_edited.png

Merhaba.

Ben Ezgi. Ezgi Nur Arı.

 

ODTÜ İşletme bölümü 3.sınıf lisans öğrencisiyim. Bu zamana kadar farklı alanlarda stajlar yaparak sevdiğim alanı bulmaya çalıştım ve lisans eğitimim sonrasında pazarlama alanında yüksek lisans yapmaya karar verdim.

 

Mühim Olan'da aldıklarımı geri vermek, paylaşmak ve çoğaltmak için bulunmaktayım!

Aynı zamanda ben de takım arkadaşımız Aslı gibi Yaren Kooperatif'in bir parçasıyım, danışmanlık projelerinde görev alıyorum.

 

Dil öğrenmeyi, sanatı ve müziği çok severim. Uzun yıllar keman çalıp şan eğitimi aldım, şu anda ise piyano öğrenmeye çalışıyorum.

WhatsApp Image 2021-10-17 at 13.18_edite

Merhaba ben Selin. Selin Alkan.
Atılım Üniversitesi Mimarlık bölümünde üçüncü sınıf öğrencisiyim. Sürpriz bir tanışmayla hayatımı değiştiren mimarlık bölümü, şimdi de mühimolanla yollarımızı kesiştirdi.
Mimarlığın üretmek dışında insanların hayatına da dokunabilen bir meslek olduğunu düşünüyorum. Sanata olan ilgimin yanı sıra insanlarla içiçeyken iyi bir dinleyici olmayı, sorunlara çözüm üretmeyi seviyorum.

Mühimolan ekibi ile birlikte sosyal girişimcilere destek vermekten mutluyum.

mühimolan1.png

Merhaba, 
Ben Kaan, Mehmet Ali Kaan Aydoğan. Atılım Üniversitesi Mimarlık 3. Sınıf öğrencisiyim. Kendi ütopik dünyamın mimarıyım. Dokunduğum yerlere renk vermeyi seviyorum. Yazarım, çizerim, boyarım. Sanat varsa ben de varım, biraz da grafiğime güveniyorum falan. Değişmeyi, dönüşmeyi, farklı olmayı seviyorum. 
Her zaman “tecrübe takası”nın gücüne inanlardan oldum. Mimarlık sayesinde tanıştığım ve hiçbir kar amacı gütmeyen Mühim Olan’la birlikte, tecrübe takasının bambaşka bir boyutunu deneyimlemeye hazırım.

Merhaba. 

Ben Volkan. Volkan Erek.

İzmirliyim, Karşıyaka Anadolu Lisesinden mezunum. ODTÜ'de İşletme son sınıf öğrencisiyim. Finans alanına ilgiliyim ve çoğunlukla finans üzerine dersler aldım.

2020 baharında Hollanda'ya değişim öğrencisi olarak gittim. Daha önce üç defa kısa dönem yaz stajı yaptım ve Tübitak bursiyeri olarak enerji verimliliği ile ilgili bir projede çalışma fırsatım oldu.

Muhim Olan - Biz Kimiz - Volkan Erek_edi

Sosyal girişimciler ve STK'lar için pazar araştırmaları yapıyorum ve sosyal medya yönetimi için içerik üretiyorum.

Muhim Olan - Biz Kimiz - Selen Eski_edit

Merhaba.
Ben Selen. Selen Eski.

(Finans - Proje Finansmanı)

2016 senesinde TED Karabük Koleji’den ve 2021 yılında ODTÜ İşletme bölümünden mezun oldum. Kariyerime Türkiye İş Bankası Hazine Bölümü’nde uzman yardımcısı olarak başladım. 1 yıldır Mühimolan ailem ile sosyal girişimlerle çalışıyoruz. 

ODTÜ mezunları ile bir aile olduğumuz kavramını gitgide daha iyi anladığım günlerde Mühimolan’la tanıştım. İlk günden itibaren sizin de Mühimolan ailesinin bir parçası hissedeceğiniz bu güzel oluşumda, sosyal girişimleriniz için her türlü desteği sağlamak için çabalıyoruz.

doga-ozcan-muhim-olan_edited.png

Üniversite hayatım boyunca farklı aralıklarla iki kez yurtdışında yaşama fırsatı buldum ve bu benim farklı kültürlerde yaşama olan ilgimi artırdı. Şu anda Otokoç'ta Mali İşler Departmanı'nda Management Trainee olarak görev alıyorum.

Merhaba.

Ben Doğa. Doğa Özcan.

(Otomotiv - Süreç İyileştirme ve Optimizasyonu)

Doğup büyüdüğüm şehrim olan Ankara'da bir de ODTÜ İşletme'yi kazanıp lisans eğitimimi tamamladım. Spora ve dallarına olan merakım çok yüksek olup aynı zamanda da müzikle ilgilenmekteyim.

IMG_0432_edited.png

Merhaba.
Ben
Gülce. Gülce Koç.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümü 2021 yılı mezunuyum, kariyerime Otokoç Otomotiv'de Sales and Strategy Management Trainee olarak başladım. Röportaj okumayı, insana dair her alanı gözlemlemeyi çok seviyorum.

Girişimcilik dünyasıyla üniversite birinci sınıfta bir staj esnasında tanıştım. Heyecanın, her an kendini geliştirmenin ve değiştirmenin deneyimlendiği bu

ekosistemin değerini tam da daha iyi anladığım sıralarda mühimolan'la karşılaştım. Yaklaşık 1 yıldır mühimlan'da -ki burada söylemeden geçemeyeceğim, parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum- sosyal girişimlerin hikayelerine destek olurken, bu yolculukta sizlerin de benim hikayeme olan dokunuşlarınızı keyifle takip etme fırsatı buluyorum.

elvin-yalcinkaya-muhim-olan_edited.png

Merhaba.
Ben Elvin. Elvin Yalçınkaya

(Telekomünikasyon - Pazarlama)

 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu 2021' İşletme mezunuyum. 

Mühimolan ekibine katılarak kar amacı gütmeden sosyal girişimcilere seslerini duyurmaları için destek olabilme şansını edindim.

Şuanda Telekomünikasyon Sektöründe Pazarlama Segmentinde Rotasyonlarıma başlamış bulunmaktayım. Profesyonel alanda kendimi geliştirmeye özen gösterdiğim Marka ve Tüketici Yönetimi alanlarında katkısı oldukça büyük olmakla birlikte bu becerilerimi Mühimolan özelinde de kullanabilecek olmaktan oldukça mutluyum.

bottom of page